Savoir Vivre, Samodoskonalenie, Finase, Techniki nauki języków obcych
STRONA GŁÓWNA · ARTYKUŁYKwiecień 26 2019 08:17:51
Nawigacja
WYKŁADY
  STRONA GŁÓWNA
  KONTAKT
  ARTYKUŁY
  Regulamin

JAK SIĘ SKUTECZNIE UCZYĆ?

METODY NAUKI JĘZYKÓW OBCYCH

CO ZROBIĆ GDY:

TECHNIKI SZYBKIEGO CZYTANIA

FINANSE OSOBISTE

INWESTYCJE

SAVOIR-VIVRE

EKOLOGIA

SAMODOSKONALENIE

Ostatnie Artykuły
Jak zostać miliarder...
Nie wszystko złoto ...
Co robić w przypadku...
Jak legalnie i bez d...
5 wskazówek jak już ...
Techniki szybkiego czytania
Szybkie czytanie

Umiejętność Szybkiego Czytania


Magia Czytania

Przypomnij sobie kiedy ostatni raz przeczytałeś jakąś książkę.....OK jedną przeczytałeś, ale dlaczego nie

przeczytałeś dwóch albo trzech. Pewnie tak jak większość osób nie masz czasu... Cóż z tego, że na Twojej półce leżą naprawdę dobre książki? Cóż z faktu, iż masz "w ulubionych" 100-tki interesujących Cię stron? Cóż z tego wszystkiego, kiedy nie masz kiedy, ze zgromadzoną wiedzą się zapoznać? W tych książkach leżą setki pomysłów, które mogłyby już jutro czynić Twoje życie ciekawszym i łatwiejszym. Nie masz czasu się z nimi zapoznać, ponieważ… pracujesz nad czymś ważnym, ponieważ w chwili obecnej są ważniejsze rzeczy, ponieważ…

Już ponad 100 lat temu zaczęto badać metody szybkiego czytania. Już wtedy wiadomo było, że wiedza informacyjna to potęga. Podobno Napoleon Bonaparte czytał z szybkością 2000 słów na minutę.

Honorie de Balzac, ten to potrafił przeczytać 4000 słów na minutę!!! ...uff robi wrażenie, prawda? Theodore Roosevelt, lubiący bić rekordy, pewnego razu przeczytał w ciągu godziny trzy powieści, których treść następnie szczegółowo opowiedział. John F. Kennedy dzięki szybkiemu czytaniu (czytał 2000 słów na minutę) bardzo dobrze znał bieżącą prasę. Nie lubisz Bill'a Gates'a? Nie wiesz, dlaczego jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie? Może właśnie dzięki umiejętności szybkiego czytania. Bill nie poddał się nigdy oficjalnemu testowi, ale słynie ze swoich czytelniczych weekendów na jachcie. Zabiera wówczas torbę podróżniczą po brzegi wypełnioną książkami i pochłania je jedna za drugą.

Jasne, to są genialne umysły. Jednak my szaraczki też możemy coś dla siebie uszczknąć z tej wiedzy.

Czytanie jest umiejętnością, którą warto doskonalić. Przecież mnóstwo czasu poświę­camy każdego dnia na zapoznanie się z całą masą korespondencji, do przejrzenia mamy mnóstwo e-maili, szef nas zasypuje dokumentami i analizami. Natomiast w szkole czy na studiach do przeczytania mamy tysiące stron zawsze "na wczoraj". Mało tego, nie wystarczy przeczytać, trzeba tą informację zrozumieć i zapamiętać najważniejsze rzeczy.

Na następnych stronach przedstawię Ci kilka zagadnień, które będą nam potrzebne do zrozumienia czym jest szybkie czytanie. Będą to:

 

•  Tempo czytania,

•  Koncentracja i percepcja,

•  Techniki czytania,

•  Przeglądanie publi­kacji,

następna/3/4/5

 

 
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Portal dla otwartych umysłów. Poszukiwaczy wiedzy z zakresu samodoskonalenia się, od savoir vivre, do codziennego kontaktu z finansami osobistymi i giełdą oraz innych nie mniej ważnych rzeczy w życiu codziennym. O bogactwie materialnym jak i duchowym. Czyli wszystko to, czego nie nauczają w zwykłej szkole.
Copyright by ARTUR OLĘDZKI {Gapiart} © 2008