Wrzesień 17 2021 19:48:09
Nawigacja
· Osoby niepełnosprawne 2
· Osoby niepełnosprawne 1
· FOREX zdecydowanie NIE!
· Śmie(r)ciowisko czy segregacja odpadów?
· Metody nauki języków obcych
· Jak z niczego zrobiłem 364 zł
· Zdolność kredytowa - co to takiego?
· Osoby niepełnosprawne 3
· Czytaj i bogać się
· Wakacje, a transakcje bezgotówkowe i wypłaty z bankomatów za granicą.
· Co robić w przypadku kolizji drogowej?
· Kredyt Studencki- szybka i tania kasa.
· Jak dobrze wyglądać w krawacie.
· Optymalny czas nauki - ile i jak się uczyć skutecznie
· Metoda Michel`a Thomas`a
· Przy stole część 2
· W restauracji 2
· 52 krótkie zasady
· Jak się przywitać?
· W restauracji
· Przy stole część 1
· STRONA GŁÓWNA
· ARTYKUŁY
· KONTAKT
Ostatnie artykuły
· Jak zostać miliarde...
· Nie wszystko złoto...
· Co robić w przypadk...
· Jak legalnie i bez d...
· 5 wskazówek jak ju...
Metody Nauki Językow Obcych
Metody nauki jezyków obcych
Metody nauki języków obcych

Odkąd pamiętam wszyscy i wszędzie mówili: UCZ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH...........Więc uczyłem się już w szkole podstawowej języka niemieckiego i rosyjskiego.Potem w liceum, tutaj to dopiero była nauka: angielski, włoski, łacina, starożytna greka. Na studiach dalej angielski po studiach.......znowu angielski. I co? I absolutne NIC. Miałem mnóstwo nauczycieli, ale żaden nie powiedział jak naprawdę można się nauczyć jakiegokolwiek języka. Całkiem niedawno odkryłem kilka prostych metod. Dzięki nim od niedawna potrafię dogadać się wreszcie w języku angielskim. Przedstawię Wam tych kilka sposób , żebyście nie musieli się męczyć tak jak ja. Oto kilka tych zasad:

Nauka języków jest czymś, co możesz robić przez całe życie - nigdy nie jesteś zbyt młody lub zbyt stary, żeby uczyć się języków obcych! Uczenie się nowego języka jest zawsze wyzwaniem, jeśli jednak podejdziesz do niego w odpowiedni sposób, przyniesie Ci wiele radości i dostarczy poczucia głębokiego zadowolenia. Da Ci praktyczną umiejętność, która pozwoli Ci docenić inne kultury, zwiększyć szanse na lepszą pracę i sprawić, że podróże sprawiać Ci będą więcej przyjemności.

Skorzystaj z kursu samodzielnej nauki: może się on składać z płyt CD, DVD czy programów komputerowych, jak również z książek i zeszytów ćwiczeń. Możesz realizować kurs krok po kroku i oceniać swoje postępy w nauce.
Telewizja i radio: wiele stacji oferuje kursy językowe w telewizji lub w radiu.

przykładowe materiały do naprawdę skutecznej nauki słówek angielskich POLECAM

Przeglądaj Internet: pojawia się coraz więcej adresów internetowych oferujących lekcje języków obcych, często z wykorzystaniem dźwięku i filmów.
Ucz się przy pomocy nauczyciela: w większości miejsc w Europie znaleźć można kursy języków obcych dla dorosłych, oferowane zarówno przez sektor publiczny, jak i prywatny. Zajęcia często odbywają się wieczorami. Dzięki tej metodzie będziesz miał przyjaciół, którzy będą Cię wspierać, oraz nauczyciela, który będzie Cię prowadził.
Ucz się w pracy: coraz więcej pracodawców zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, że znajomość języków obcych jest niezbędna dla powodzenia ich biznesu. Wiele przedsiębiorstw oferuje darmowe lekcje języków lub dopłaty do nich oraz/lub czas wolny na naukę podczas pracy.
Kursy zagraniczne: wiele szkół językowych i instytutów kulturalnych organizuje kursy w krajach, gdzie mówi się językiem, którego się uczysz.
Oczywiście, możesz połączyć kilka lub wszystkie te metody lub korzystać z różnych sposobów nauki języka, w zależności od stylu, który wolisz, oraz od takich czynników jak to gdzie mieszkasz (np. czy niedaleko prowadzony jest kurs danego języka), ile masz czasu, jakie języki Cię interesują, dlaczego chcesz się nauczyć danego języka.

Pamiętaj, że przy nauce języka obcego bardzo ważna jest:

Ciekawość: jeśli interesujesz się językami jako takimi, w tym swoim własnym językiem, nauka języka obcego przyjdzie Ci z łatwością.

Chęć komunikowania się: nie ważne czy rozumiesz każde słowo, które słyszysz lub czytasz, lub czy Twoja gramatyka nie jest doskonała. Najważniejsze jest rozumienie tego, co ludzie mają na myśli, i aby oni rozumieli Ciebie.

Jeśli nigdy wcześniej nie uczyłeś się obcego języka: nie martw się! Każdy może to zrobić! Jeśli jednak znasz już jakiś język obcy, z pewnością opanowałeś różne techniki nauki, które możesz zastosować do poznawania nowego języka. Znajomość - nawet mała - łaciny lub starożytnej greki może być również przydatna.

Od Ciebie samego zależy, jak szybko będziesz się uczyć, jednak pomocne jest wyznaczenie sobie regularnej pory codziennie lub w tygodniu na naukę języka. Poświęcając 2 - 4 godzin tygodniowo możesz szybko poczynić duże postępy.

Jednak cierpliwość jest bardzo istotna. Niektóre rzeczy możesz opanować bardzo szybko, jednak nie można nauczyć się języka w czasie kilku tygodni, niezależnie od tego, co mówią niektóre ogłoszenia!

Sprawdzaj swoje postępy. Wiele kursów zawiera testy, które pomogą Ci sprawdzić, czego się już nauczyłeś, i znaleźć rzeczy, na których poznawaniu musisz się jeszcze skupić. Naucz się jak szybko notować i wykorzystaj to w praktyce.

Mentis.pl

Korzystaj ze wszystkich możliwych źródeł. Możesz robić wiele rzeczy, aby utrwalić to, czego się już nauczyłeś, na przykład czytać gazety, słuchać zagranicznych stacji radiowych lub oglądać firmy w oryginalnej wersji językowej.

Nie bój się wypróbowywać swojej znajomości nowego języka. Możesz odnaleźć ludzi, którzy mówią językiem, którego się uczysz, albo wymieniać listy lub e-maile z kimś z zagranicy.

Spróbuj wyjechać, choćby na kilka dni, do kraju, w którym mówi się językiem, którego się uczysz - i gdy tam będziesz, korzystać z każdej okazji, aby ćwiczyć język.

I najważniejsza rada ze wszystkich: każdy uczy się inaczej, więc wypróbuj kilka różnych metod i sprawdź, która z nich jest najlepsza dla Ciebie.

 

 

 

 

3,713,956 unikalne wizyty